Leczenie nadpotliwości Botoxem
Slider

 

Leczenie nadpotliwości Botoxem

Leczenie nadpotliwości Botoxem

Nadpotliwość (hyperhidrosis) to bardzo częsta przypadłość medyczna, która dotyka około 1-2% społeczeństwa. Miejscowa nadmierna potliwość dotyczy najczęściej stóp, pach lub dłoni oraz nieco rzadziej twarzy. Osoby cierpiące na tą dolegliwość posiadają nadaktywne gruczoły potowe, które przez  lęk, stres oraz inne intensywne emocje dużo łatwiej pobudzić do wydzielania potu.

Istnieje wiele skutecznych metod leczenia nadpotliwości, jednak obecnie najszerzej stosowaną opcją są zastrzyki z botoxem. Toksyna botulinowa jest obecnie szeroko stosowana w różnych dziedzinach medycyny estetycznej oraz dermatologii. Można nią zarówno wypełniać zmarszczki mimiczne, jak i leczyć migreny czy też nadmierną potliwość.

 

Nadpotliwość, leczenie nadpotliwości Gdańsk

Mechanizm działania Botoxu

Po wstrzyknięciu do skóry niewielkiej ilości botoxu, dochodzi do zahamowania aktywności zakończeń nerwowych, które są odpowiedzialne za przekazywanie potu na zewnątrz organizmu .

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem lekarz określa pole nadmiernejpotliwości. W tym celu wykonuje się  testtzw. testjodowo-skrobiowy (test Minora), polegający na posmarowaniu skóry jodyną, anastępnie posypaniu ją skrobią. Następnie lekarz wyznacza miejsca, w którychzostanie podany preparat. Botox podawany jest przy pomocy bardzo ciężkiej igły.

Cały zabieg trwa kilka-kilkanaście minut i bezpośrednio po nim można wrócić do codziennych zajęć.

Efekty

Efekt zabiegu widoczny jest po paru dniach i utrzymuje się do kilku do kilkunastu miesięcy. Potem wymaga powtórzenia.

Po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu Pacjent, który miał wykonywaną kurację na nadpotlitowość pach, powinien założyć świeżą buzę. Natomiast osoby, które przeszły leczenie nadpotliwości dłoni miały przygotowane bawełniane rękawiczki. Dodatkowo przez 3-4 dni po zabiegu zaleca się nie korzystać z basenu, sauny, siłowni oraz unikać ekspozycji na słońce.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

ciąża oraz karmienie piersią

czynny proces nowotworowy,

nadwrażliwość na składnik preparatu

choroby przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona)

infekcja skóry w miejscu przeznaczonym do podania preparatu

zaburzenie krzepnięcia

nadwrażliwość na kompleks neurotoksyny Clostridium botulinum typu A,

uczulenie na toksynę lub jej kompleks białkowy (z wyłączeniem Boccuture),

stosowanie niektórych leków.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę

Zapraszamy do Medi Perfection!

English