Lipoliza interakcyjna wymodeluj sylwetkę skutecznie i bez wysiłku
Slider

  

Lipoliza interakcyjna Lipoliza interakcyjna Lipoliza interakcyjna – skuteczna, i trwała metoda redukcji tkanki tłuszczowej

Lipoliza interakcyjna jest nowoczesnym nieinwazyjnym sposobem redukcji tkanki tłuszczowej w różnych okolicach ciała. Jest to idealna alternatywa dla liposukcji.  Zabieg polega na trwałym usunięciu tkanki tłuszczowej, dzięki podaniu zastrzyków z substancją rozpuszczającą komórki tłuszczowe za pomocą cienkiej igły bądź kaniuli. Rozpuszczony tłuszcz zostaje rozłożony w naturalnym procesie przemiany materii oraz wydalony z organizmu. Jest to w pełni bezpieczny i nieinwazyjny zabieg, który nie wymaga od pacjenta specjalnego przygotowania.

 

Jak wygląda zabieg lipolizy interakcyjnej?

Lipoliza iniekcyjna

Przed wykonaniem zabiegu lekarz zbiera wywiad od pacjenta dotyczący przebytych i ewentualnych aktualnych chorób oraz uczuleń. Przed podaniem preparatu na wyznaczone miejsca może zostać zaaplikowana maść ze środkiem znieczulającym. Do przeprowadzenia zabiegu lekarz używa bardzo cienkich igieł lub kaniuli. Następnie,  po dokładnej dezynfekcji skóry lekarz dokonuje wstrzyknięcia preparatu składającego się z mieszanki fosfatydylocholiny, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej.

Fosfatydylocholina PPC jest naturalnym składnikiem ludzkiego organizm, od dawna stosowanym w leczeniu zatorów tłuszczowych czy też redukcji lipidów we krwi. Natomiast fosfatydylocholina  oraz deoksycholat podawane  w tkankę tłuszczową powodują rozpad trój glicerydów, powstałych po zniszczeniu komórek tłuszczowych. Dodatkowo zawarta w preparacie  L-karnityna przyspiesza metabolizm tłuszczu.

Zalecenia po zabiegu

Lipolizainiekcyjna jest w zabiegiem bezpiecznym, po którym od razu można wrócić dozwykłych zajęć. Niemniej jednak po wstrzyknięciu preparatu mogą pojawić sięzaczerwienienia, obrzęk i lekkie zasinienia.

Międzyzabiegami zalecane jest wykonywanie masaży, które mogą wzmocnić efekt terapii.

 

Efekty

Lipoliza interakcyjna

Efekty lipolizy interakcyjnej widoczne są dopiero po około 3 tygodniach, ponieważ taki czas jest potrzebny na zniszczenie komórek tuszowych. Po tym czasie w miejscu zaaplikowania preparatu utrata wynosi 2-4 cm w obwodzie Dodatkową korzyścią zabiegi jest poprawa  metabolizmu komórek skóry, stymulacja procesów regeneracyjnych skóry oraz lepsze odżywienie i mikrokrążenie.

W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wymagany jest 1-2 zabiegi, natomiast w przypadku obfitej tkanki tłuszczowej, konieczne jest wykonanie większej ilości zabiegów. Ilość zabiegów powinna zostać ustalona indywidualnie z lekarzem wykonującym zabieg. Zazwyczaj wykonuje się 3-4 zabiegi w odstępach co 3-4 tygodnie.

 

Dla kogo zabieg

Zabieg przeznaczony jest dla osób z wagą w granicach normy lub lekką nadwagą. Pozwala on pozbyć się miejscowych otłuszczeń, które bardzo ciężko zlikwidować stosując dietę i ćwiczenia. U pacjentów z dużą i rozległą otyłością zabieg ten jest nieskuteczny.

&nsbp;

Wskazania do wykonania zabiegu

 

podwójny podbródek (modelowanie konturu twarzy),

fałd tłuszczu na brzuchu,

tłuszcz na udach, pośladkach, kolanach i biodrach,

ginekomastia męska,

tłuszcz w okolicy pach (tzw. „poduszeczki”),

otłuszczony kark,

modelowanie sylwetki,

cellulit,

fałdy na plecach (poniżej żeber),

kończyny górne w okolicy tricepsu.

 

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

 

ciąża oraz karmienie piersią,

alergia na składniki preparatu,

alergie i infekcje skórne w miejscu podania preparatu,

cukrzyca,

osłabiony system immunologiczny (AIDS,HIV, niektóre leki immunosupresyjne),

choroby tarczycy (można wykonać u osób z zaburzeniami autoimmunologicznymi tarczycy, chorych na Hashimoto, kiedy poziom przeciwciał jest bardzo niski lub równy 0),

zaburzenia krzepnięcia krwi,

choroby nowotworowe,

nadmierna otyłość lub duża nadwaga,

niektóre leki (np., aspiryna),

choroby kardiologiczne,

choroby autoimmunologiczne,

padaczka oraz choroby wątroby i nerek.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę

Zapraszamy do Medi Perdection!

English