Slider

  

Korekcja kształtu nosa (garb) kwasem hialuronowym

Zgrabny, mały nosek to marzenie wielu osób. Jednak nie każdego natura obdarzyła naturalnie ładną tą częścią ciała. Jeśli Twój nos jest przyczyną kompleksów i niskiej samooceny i nie chcesz poddać się chirurgicznej plastyce to zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym jest doskonałym rozwiązaniem.  Zabieg umożliwia przede wszystkim wyrównanie linii nosa oraz ukształtowanie oraz nieproporcjonalnie dużego czubka. Do zalet zabiegu należą jego nieinwazyjność, właściwie bezbolesność, szybko widoczny efekt, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze. Jego rolą jest stymulacja fibroblastów do produkcji włókien kolagenowych oraz ochrona wszystkich elementów skóry przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Jest to najpowszechniej stosowany preparat w medycynie estetycznej stosowny do korekty bruzd, zmarszczek, a także modelowania części twarzy, jakim jest na przykład nos. Zabieg modelowania nosa kwasem hialuronowym pozwoli Ci cieszyć się pięknym nosem już w 20 minut, bez bólu, komplikacji oraz długiej rekonwalescencji.

 

Opis zabiegu

Korekta kształtu nosa

Zabieg modelowania nosa za pomocą kwasu hialuronowego nie jest skomplikowaną procedurą  i trwa około 20-30 minut. Zabieg nie jest bolesny, jednak standardowo stosuje się preparat znieczulający. Po jego podaniu lekarz medycyny estetycznej wprowadza kwas hialuronowy za pomocą cienkiej igły lub kaniuli w odpowiednio dobrane miejsca.  W  efekcie znikają wszystkie krzywizny, nierówności oraz niedoskonałości.  Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu  u 80% pacjentów, u pozostałych na pełny efekt trzeba poczekać do dwóch tygodni, gdy żel zwiąże wodę i ułoży się w tkankach.

Po zabiegu należy unikać promieniowania słonecznego, także solarium oraz nie narażać się na działanie ekstremalnych temperatur (intensywne zimno, sauna). Zaleca się również picie więcej płynów.

Efekty

Korektakształtu nosa osiągana jest już po jednym zabiegu. W szczególnych przypadkachPacjenci wymagają stopniowej metamorfozy. Wtedy kwas hialuronowy podawany jestna 2-3 sesjach.

Efektmodelowania nosa kwasem hialuronowym utrzymuje się zazwyczaj od 6 do 12miesięcy, w niektórych przypadkach może się on utrzymać nawet do 18 miesięcy. Czas utrzymywania sięefektów jest kwestią indywidualną dla każdego Pacjenta i zależy on międzyinnymi od; diety, stopnia korekty, prowadzonego trybu życia czy też uwarunkowańgenetycznych.

 

Wskazania do zabiegu

Jedną z najbardziej przyciągających spojrzenia części twarzy jest nos. Jest on również częstą przyczyną kompleksów, przyczyniającą się do obniżenia naszej samooceny i samopoczucia. Zabieg korekty nosa kwasem hialuronowym jest skierowany do osób niezadowolonych z wyglądu swojego nosa, które chciałby zlikwidować problem, bez inwazyjnych zabiegów. Modelowanie nosa kwasem hialuronowym dedykowane jest w przypadku:

niesymetrycznego nosa,

skrzywienia nosa,

garbka na nosie,

nieestetycznie wyglądającego rozdzielenia,

zapadniętego nosa,

nierówności grzbietu nosa,

zbyt małego nosa,

skrzywienia nosa,

chrząstki na czubku nosa.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

ciąża i karmienie piersią,

skłonność do blizn przerostowych,

nadwrażliwość na kwas hialuronowy,

infekcja, trądzik lub opryszczka w miejscu iniekcji,

zaburzenia krzepliwości krwi,

choroba nowotworowa,

nieleczona cukrzyca,

choroby układu odpornościowego,

przyjmowanie leków przeciwzapalnych i przeciwzakrzepowych (np. aspiryna),

jednoczesne stosowanie zabiegów laserowych na skórę.

 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Umów się na wizytę

Zapraszamy do Medi Perfection!

English